E-SHOP PROVOZUJE
MEVA-TEC s.r.o.
Chelčického 1228
Roudnice nad Labem
Tel: +420 416 823 401, 181
  Partnerské weby

  Katalog k nahlédnutí 2022

 

Prolistovat si katalog PDF

Objednávka kat. ZDARMA

 

NOVINKY

arr3Tepelný zářič Etna  Etna je světoznámá sopka, chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je... arr3Topidlo Meva - Pyramida plná ohně Tepelné zářiče se zabydlují kromě zahrádek restaurací i pod našimi pergolami a na... arr3Teplogenerátor Meva nejen na stavbu NABÍDKA TOPIDEL A TEPLOGENERÁTORŮ - ZDE Teplogenerátor využijete na chatě či chalupě, v ... arr3Táborák do kapsy Titulek je poněkud zavádějící, protože vařič na dřevo od společnosti MEVA se do kapsy nevejde...


Táborák do kapsy

Táborák do kapsy

Titulek je poněkud zavádějící, protože vařič na dřevo od společnosti MEVA se do kapsy nevejde a skákat přes něj jako Jánošík by bylo také přinejmenším podivné. Ale jako výborný pomocník pro přípravu teplých pokrmů, čaje (a nebo grogu) v opravdu polních podmínkách třeba prázdninových putování či rybolovu, kdy nad hladinou se táhne mlha a zima leze za nehty, je tento „dřevák“ nesporně moc užitečný.

Novinka od Mevy outdoorový dřívkový vařič „Wood“ typ 1920 je zvláštním křížencem mezi otevřeným ohništěm a skládacím vařičem třeba na suchý líh. Výhodu má ale v tom, že palivo nemusíme vozit sebou, protože pár klacíků je všude po ruce a o několik šišek žádný les taky ještě nezchudnul. Ale stačí i stará kůra a litr vody na vařiči přivedeme k varu zpravidla do pěti minut.

Uvaříte kdekoliv

Nemusíme mít strach, že by nechytlo třeba mokré dřevo. Obvykle takovou situaci řešíme na kolenou jako u modlení vydatným foukáním do uhlíků a nebo křísíme dechem mihotavý plamínek Miniaturní vařič ale můžeme připojit na jednoduchou pumpu, která podle potřeby vzduch přivede přímo pod oheň, takže vznikne tah v principu podobný, jako v klasické kovářské výhni. A tomu ani hodně mokrá šiška neodolá.

Žádné požáry a také žádné další instrumenty

Určitě zajímavé je i bezpečnostní hledisko: ne všude jsou k mání kameny na ohraničení ohniště, někde je zem mokrá až běda, že na ní nezapálíte nic a jinde zase kolem suchá tráva, která chytne jako savana – stačí jen trochu nepozornosti. Na ohništi kotlík musíte věšet na trojnožku a čajník stavět na dva nekynklavé kameny, ale na vařič „Wood“ (a pěkně po našem „Dřevák“) hrnce prostě postavíte jako na sporák. A držadlo pro přenos vařiče použijete jako otvírák.

I pro milovníky špekáčků

I pro milovníky špekáčků

A ještě něco – s nerezovým vařičem, který se normálně vejde do malého vaku, se nemusíte vzdát ani tradičního opékání buřtů, což činit například nad vařičem na pevný líh opravdu nelze doporučit (ale něco tak šíleného by vás určitě nenapadlo!). Na další dosud neobjevené možnosti, jak vařič využít, už určitě přijdete sami…

Jsou dobří už léta

V jednoduchosti je zvláštní kouzlo a Meva a.s. se tímto malým vařičem tak trochu vrací ke svým začátkům, kdy „Akciová společnost pro průmysl zbožím kovovým“ byla na pražském Smíchově zapsána do obchodního rejstříku. Léta trvání firmy jsou nezpochybnitelnou zárukou solidnosti, protože ten zmíněný zápis byl učiněn už v roce 1898.

Takže – šťastnou cestu na prázdniny či dovolenou 

20.06.2011 Jiří Jan a Meva a.s. (text), Meva a.s. (foto)

 


© 2015 JPdesign - www.jpdesign.cz - Tvorba internetových stránek a eshopů
www.mevatec.cz - Kontejnery, koše, popelníky Kuchyně, koupelny Doplňky pro dům byt a zahradu Navrhujeme a realizujeme závlahové systémy Ohňostroje Litoměřice
Plastová okna Roudnice nad Labem | Toptezadarmo.cz - topte zadarmo, kotle Viesmann - Mobilní kotelny |
Ski centrum Litoměřice. Prodej, servis a půjčovna lyží a lyžařského vybavení. | Designové plakáty a bytové doplňky v severském stylu.
ZGZkN2U5N