E-SHOP PROVOZUJE
MEVA-TEC s.r.o.
Chelčického 1228
Roudnice nad Labem
Tel: +420 416 823 401, 181
  Partnerské weby

  Katalog k nahlédnutí 2022

 

Prolistovat si katalog PDF

Objednávka kat. ZDARMA

 

NOVINKY

arr3Tepelný zářič Etna  Etna je světoznámá sopka, chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je... arr3Topidlo Meva - Pyramida plná ohně Tepelné zářiče se zabydlují kromě zahrádek restaurací i pod našimi pergolami a na... arr3Teplogenerátor Meva nejen na stavbu NABÍDKA TOPIDEL A TEPLOGENERÁTORŮ - ZDE Teplogenerátor využijete na chatě či chalupě, v ... arr3Táborák do kapsy Titulek je poněkud zavádějící, protože vařič na dřevo od společnosti MEVA se do kapsy nevejde...


Tepelný zářič Etna

 

Tepelný zářič Etna dokáže prodloužit léto
Etna je světoznámá sopka, chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je nevypočitatelná. Zářič od firmy Meva-Trade s.r.o., který má se sopkou společné jméno, si z jejích vlastností ponechal jenom to užitečné teplo. Léto se s námi nenávratně loučí a hezkých dnů už si asi moc neužijeme. Není ale nutné věšet hlavu. Především, máme-li u domu terasu, na zahradě pergolu nebo altán. Stojanová lampa dokáže příjemně vyhřát nejbližší okolí a to tak, že už se nechoulíme zimou, ale je nám příjemně teplo.

 

Bohužel, nežijeme v klimatickém pásmu, kde bychom měli teplo celý rok nebo více než šest měsíců v roce, spíše podle počasí i o měsíc méně. Tedy kolem pěti měsíců, kdy se dá venku sedět, povídat si s přáteli nebo něco dobrého na zub si ogrilovat. Nejde ale jen o podzim, i v průběhu celého léta se najde dost dnů, kdy bychom rádi poseděli u kávy nebo grilovali, ale počasí nám to nedopřeje.

Určitě jste to už někdy viděli . Lidi, co sedí i ve velké zimě někde na zahrádce u restaurace v nějaké turistické lokalitě. Vám je zima a oni si v klidu popíjí čaj jen v tričku nebo mikině, i když kolem víří první sněhové vločky.

Důvod, proč to venku nalehko oblečeni v klidu vydrží, je ten divný plechový deštník, pod kterým sedí. Tím je totiž plynový tepelný zářič. Tepelnou pohodu dokáže takový zářič ve svém okolí docílit do dvou minut.

Živým ohněm je člověk fascinován od úsvitu dějin. Podobné je to i v tomto topidle. Divadlo, které se neokouká. Navíc v nejbližším okolí svým mihotáním vytváří velmi příjemnou atmosféru.

„Deštník“ slouží jako odrazná plocha pro teplo. Topidlo je napájeno pomocí 10 kg plynové bomby. Ta je elegantně ukryta v nerezovém válci tvořícím nohu celého zářiče.

Klasické hučení plynu, které bylo slyšet na několik metrů, už také není pravidlem a tepelný zářič se tak hodí nejen na zahrádky restaurací, kde je hlučněji, ale i pod pergolu nebo na terasu ke klidnému posezení s přáteli.

Bezpečnost

 

Důležité je zachovat všechna bezpečností opatření pro zacházení s takovým tepelným zařízením. To znamená použití doporučeného paliva a především dodržení dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, dobré přístupnosti ovládání ventilů a také dobrá volba umístění zářiče. Pokud totiž budete pokaždé muset odsunout zářič i křeslo, na kterém sedíte, když si budete chtít podat ze stolu další občerstvení nebo odskočit, asi to dopadne tak, že dřív či později o něj zakopnete a zvrhnete jej. Prostor, který chcete vytápět, nesmí být nikdy úplně uzavřený

.

Ke kvalitnímu topidlu si pořiďte i kvalitní plynovou bombu od některého z renomovaných dodavatelů. Při výměně prázdné bomby za plnou je dobré zkontrolovat zda není bomba poškozená a zda ventil i uzávěr jsou v pořádku.

Plomba od výrobce je zárukou, že bomba byla odborně naplněna a je v pořádku.

Montáž zářiče Etna

Rozložený zářič je dodáván ve dvou krabicích, v jedné je celé tělo, ve druhé odrazný deštník. Nejprve si rozložíme všechny díly, odbalíme plášť, který bude krýt plynovou bombu a připravíme si také nástroje, potřebné k montáži. Montáž není nikterak složitá, podle návodu přiloženého v balení ji určitě zvládne každý.

Nachystáme si ventil, který bude spojovat bombu s hadicí hořáku. V hořáku je hadice nalisovaná napevno a sami si ji vyměnit nemůžeme. Pokud dojde k jejímu poškození, musíme si ji nechat vyměnit tam, kde jsme topidlo koupili.

Nejprve smontujeme nohu s pláštěm, na stojan připevníme buď kolečka nebo packy na pevné přichycení k podlaze. Pak provlékneme hadici trubicí a připevníme hořák, Nad hořák nasadíme vrchní talířový kryt (klobouk) pro odraz tepla. Připojíme plynovou bombu a k ní ventil s hadicí. Na bombu navlékneme kryt.

Tepelný zářič je opatřen malými kolečky kvůli snadnému transportu a jednoduché manipulaci. Postačí jej proto mírně naklonit na stranu a využít kolečka. Pro pevné připevnění k zemi nebo dlažbě slouží tři přídavná oka upevněná ke spodnímu kraji podstavce.

Na bombu navlékneme kryt a můžeme topidlo začít používat.

Ve spodním válcovitém krytu plynové lahve je kulatý otvor pro snadnou manipulaci s plynovým uzávěrem lahve.

Topidlo má krásný lesklý nerezový povrch. Samotný hořák je srdcem tepelného zářiče. Má mnoho větracích otvorů, které zabezpečují, aby se k plameni nic nedostalo a chrání jej proti nárazovému větru.

Startování a zapínání je díky vestavenému piezoelektrickému zapalování snadné a obejdeme se při něm bez sirek.
Prodloužení sezóny pro posezení na zahradě nebo na terase určitě uvítáme a tepelný zářič nám k tomu pomůže.

PŘEVZATO - ČESKÝ KUTIL - ZDE

17.09.2013 Pavel Zeman (text a foto)

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ


© 2015 JPdesign - www.jpdesign.cz - Tvorba internetových stránek a eshopů
www.mevatec.cz - Kontejnery, koše, popelníky Kuchyně, koupelny Doplňky pro dům byt a zahradu Navrhujeme a realizujeme závlahové systémy Ohňostroje Litoměřice
Plastová okna Roudnice nad Labem | Toptezadarmo.cz - topte zadarmo, kotle Viesmann - Mobilní kotelny |
Ski centrum Litoměřice. Prodej, servis a půjčovna lyží a lyžařského vybavení. | Designové plakáty a bytové doplňky v severském stylu.
NWI2ZmJh