E-SHOP PROVOZUJE
MEVA-TEC s.r.o.
Chelčického 1228
Roudnice nad Labem
Tel: +420 416 823 401, 181
  Partnerské weby

  Katalog k nahlédnutí 2022

 

Prolistovat si katalog PDF

Objednávka kat. ZDARMA

 

NOVINKY

arr3Tepelný zářič Etna  Etna je světoznámá sopka, chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je... arr3Topidlo Meva - Pyramida plná ohně Tepelné zářiče se zabydlují kromě zahrádek restaurací i pod našimi pergolami a na... arr3Teplogenerátor Meva nejen na stavbu NABÍDKA TOPIDEL A TEPLOGENERÁTORŮ - ZDE Teplogenerátor využijete na chatě či chalupě, v ... arr3Táborák do kapsy Titulek je poněkud zavádějící, protože vařič na dřevo od společnosti MEVA se do kapsy nevejde...


Teplogenerátor Meva nejen na stavbu

Teplogenerátor Meva nejen na stavbu

NABÍDKA TOPIDEL A TEPLOGENERÁTORŮ - ZDE
Teplogenerátor využijete na chatě či chalupě, v dílně nebo garáži i na stavbě. Přibrzdilo vám nevhodné vlhké a studené počasí stavbu? Natekla vám do sklepa voda, vytopil vás soused nebo povodeň či nemáte ještě na stavbě zapojené topení. S tím vším může dobře pomoci přenosný tepelný fukar.

Člověk míní a počasí mění. Tak je to na většině staveb. Než se dostaneme pod střechu a nasadíme okna, jsme často vystaveni nepřízni počasí. Někdy teplu, jindy zimě a dešti. A my zrovna potřebujeme pod mrakem a sucho. Mokré procesy prodlužují stavbu a brzdí další řemesla. Plynový teplogenerátor nám může velmi pomoci. Především na stavbách a rekonstrukcích, kde je vypnuté topení nebo ještě vůbec není. Tepelnou pohodu pro práci umí vytvořit díky silnému vestavěnému ventilátoru za pár chvil.

Pro jeho provoz nám stačí přívod elektřiny a plynová láhev. Snadno jej pomocí hadice a ventilu připojíme jak k malé tak i k velké plynové lahvi. Po připojení jej můžeme díky praktické rukojeti snadno přemísťovat.

Kompletní specifikace

Teplogenerátor v nerezovém provedení má piezozapalování, termopojistku, pojistku proti přehřátí topidla a možnost plynulé regulace, takže jeho obsluha je opravdu jednoduchá.

Kde můžeme teplomet využít

Teplomet využijeme ve stavební buňce nebo na chatě, alternativně může sloužit i jako topení, ale na to má Meva-trade, jeden z nejstarších výrobců plynových spotřebičů pro domácnost u nás, vhodnější pomocníky, ze kterých je možné si vybrat. Pomocí nich je možné mít teplo nejen doma, na chatě nebo v garáži, ale i pod pergolou nebo u venkovního posezení.

Ohřát, ale nepřehřívat

Sám jsem teplogenerátor vyzkoušel a funguje dobře. Rychlost, za kterou vyhřeje studenou místnost, je opravdu veliká, jde o pár minut. Vždy je dobré pořídit si do vyhřívané místnosti malý teploměr. Jaký může být teplotní rozdíl během pár minut v jedné místnosti o 16 metrech čtverečních, je vidět na teploměru.

Není však dobré si myslet, že díky horkovzdušnému fukaru nám vyzraje základová deska nebo vyschnou zdi hrubé stavby za dva dny. I omítky a štuky mají svůj proces schnutí, aby nepopraskaly. Tepelný fukar nám pomůže udržet teplotu při poklesech venkovní teploty, při ranních mrazících nebo zimě může zkrátit technologické pauzy a ohřát místnosti na stavbě.

Tři dny ušetřeny

Kamarád, kterému jsem topidlo půjčil, si liboval, že štuk i omítka, které kvůli deštivému počasí neschnuly, konečně vyschly a bylo možné vymalovat. Jenom jemu to ušetřilo pár dnů čekání.

Máte doma větrák a myslíte si, že tím urychlíte schnutí? Není-li teplo, spíše jen víříte studený vzduch po místnosti. Dokud v domě není topení, celou zimu je možné stavbu temperovat při práci, provádět vnitřní stavební úpravy jako jsou příčky, sádrokarton nebo obklady.

Bezpečnost

Důležité je při používání hořáku dodržet základní bezpečnostní pravidla jako při práci s otevřeným ohněm. To znamená žádné výbušné prostory, nehořlavá podlaha, dostatečná vzdálenost od předmětů a respektování všech pokynů výrobce.

Nerezový dvouplášťový obal chrání před náhodným spálením. Vyzkoušeli jsme to doslova na vlastní kůži. Sice kolega nejdřív moc nechtěl, ale pak sebral odvahu. I při plném výkonu není problém v klidu udržet na vnějším, lehce vlažném plášti ruku. Ani po delší době není vyžíhaný nebo jakkoliv zabarvený od tepla.

Topit ale větrat

Ohřátím prostoru vyženeme vlhkost ze zdí, pro její odvod je ale nutné větrání, aby se nesrazila zpátky na stěny nebo do podlah. Místnost by neměla být uzavřena, nesmíme zapomenout, že hoření spotřebovává kyslík.

Výhodou je praktické piezoelektrické zapalování. Zapnout plyn, zmáčknout jiskru a spínač na výkonném ventilátoru a už hřejeme.

 

NABÍDKA TOPIDEL A TEPLOGENERÁTORŮ - ZDE


06.09.2013 Pavel Zeman (text a foto)

 


© 2015 JPdesign - www.jpdesign.cz - Tvorba internetových stránek a eshopů
www.mevatec.cz - Kontejnery, koše, popelníky Kuchyně, koupelny Doplňky pro dům byt a zahradu Navrhujeme a realizujeme závlahové systémy Ohňostroje Litoměřice
Plastová okna Roudnice nad Labem | Toptezadarmo.cz - topte zadarmo, kotle Viesmann - Mobilní kotelny |
Ski centrum Litoměřice. Prodej, servis a půjčovna lyží a lyžařského vybavení. | Designové plakáty a bytové doplňky v severském stylu.
Mjk0MT